REGULAMIN APLIKACJI I SERWISU INTERNETOWEGO: WORKSMILE.COM
Dziękujemy za odwiedzenie strony naszej aplikacji oraz serwisu internetowego udostępnianego pod adresem internetowym http://worksmile.com („Worksmile”, „Serwis internetowy”).
Worksmile jest innowacyjną platformą gamifikacyjną skierowaną do następujących grup usługobiorców: właścicieli firm, stowarzyszeń, podmiotów publicznych i innych organizacji oraz ich pracowników
i współpracowników. Worksmile to narzędzie do budowania silnej kultury organizacji opartej na zdrowiu, budowaniu społeczności oraz docenianiu i wynagradzaniu pracowników. Platforma benefitów pracowniczych Worksmile łączy moduły wspierające wellbeing, narzędzia do komunikacji wewnętrznej w firmie oraz system kafeteryjny.
Formuła niniejszego Regulaminu zakłada ustalenie ogólnych zasad i warunków korzystania z Aplikacji
i Serwisu internetowego www.worksmile.com. Niniejsze warunki, w razie podjęcia decyzji przez Usługobiorcę
o korzystaniu z Worksmile, regulują w szczególności zasady korzystania z Aplikacji i Serwisu internetowego,
w tym kwestie naszej odpowiedzialności.
Zapraszamy do zapoznania się niniejszym Regulaminem,
Zespół Worksmile
REGULAMIN
I. O NAS
Właścicielem Serwisu internetowego jest Fitqbe spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą
w Warszawie (adres: ul. Prosta 68, 00-838 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000605281; kapitał zakładowy: 16.500,00 zł, NIP: 5272761750, REGON: 363874982, adres e-mail: office@worksmile.com.
II. DEFINICJE
1. Definicje użyte w niniejszym Regulaminie oznaczają:
a) ABONAMENT – opłata za udostępnienie Administratorowi i wskazanym przez niego Użytkownikom Aplikacji, której wysokość i okres ustalany jest w Umowie o świadczenie usługi Worksmile. Abonament płatny jest przez Administratora na rzecz Usługodawcy.
b) ADMINISTRATOR – podmiot, który zawarł z Usługodawcą Umowę o świadczenie usługi Worksmile, którym może być:
(1) osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych;
(2) osoba prawna;
(3) jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną,
prowadząca działalność gospodarczą. Administratorem może być wyłącznie podmiot niebędący Konsumentem.
c) AKTYWNOŚCI – aktywności Użytkownika (spalone kalorie) lub udział i osiąganie wyników
w wewnętrznych wydarzeniach, wyzwaniach bądź rywalizacjach organizowanych przez Administratora (lub wyjątkowo przez Usługodawcę) w Systemie Grywalizacji w Aplikacji.
d) APLIKACJA, APLIKACJA WORKSMILE – elektroniczna platforma dostępna poprzez Serwis i stanowiąca jego część, umożliwiająca między innymi:
(1) w ramach modułu „Zdrowie”:
• rejestrowanie aktywności Użytkowników (np. bieganie, jazda na rowerze),
• tworzenie dla Użytkowników wyzwań oraz wsparcie rywalizacji,
z możliwością śledzenia wyników i nagradzaniem za osiągnięcia Punktami, Nagrodami lub wirtualnymi trofeami i odznakami,
(2) w ramach modułu „Społeczność” – tworzenie wirtualnej wewnętrznej sieci firmowej (społecznościowej) Użytkowników danego Administratora i wewnętrznych wydarzeń.
(3) w ramach modułu „System Kafeteryjny”(zwanego także „Systemem Benefity”):
• tworzenie i zarządzanie przez Administratora Budżetami (w tym Budżetem Socjalnym),
• zarządzanie Świadczeniami (w tym Benefitami) oraz umożliwienie Użytkownikom wybór
i korzystanie ze Świadczeń (w tym Benefitów), m.in. poprzez ich nabywanie w zamian za Punkty lub ze środków własnych (bądź metodą mieszaną),
• zarządzanie różnymi sprawami kadrowymi i organizacyjnymi związanymi z działaniem
i funkcjonowaniem przedsiębiorstwa Administratora, w tym tworzenie formularzy wniosków
i umożliwienie ich składania przez Użytkowników do Administratora za pośrednictwem Aplikacji, analiza wynagrodzenia i dodatkowych jego składników otrzymywanych przez Użytkownika jako pracownika / współpracownika Administratora, generowanie raportów.
Aplikacja umożliwia integrację z kontami Użytkowników w innych serwisach internetowych i aplikacjach (w szczególności społecznościowych, sportowych i żywieniowych).
Szczegółowy opis funkcjonalności, zasad działania i elementów Aplikacji oraz usług dostępnych w ramach Aplikacji i innych serwisach internetowych bądź aplikacjach, które mogą być zintegrowane z Aplikacją, wskazany jest w Dokumentacji.
e) BENEFITY – Świadczenia udostępnione przez Administratora w Systemie Kafeteryjnym, finansowane (lub współfinansowane) przez Administratora z Budżetu Socjalnego, zgodnie z ustawą z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (w tym Świadczenia o charakterze kulturalno-oświatowym, sportowo-rekreacyjnym, w zakresie opieki nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach lub różne formy wypoczynku).
f) BON – udostępniany Użytkownikowi w Aplikacji elektroniczny:
(1) dokument (voucher) lub
(2) kod,
– uprawniający do nabycia przez Użytkownika określonego Świadczenia w chwili realizacji Bonu, tj.
z chwilą okazania go dostawcy Świadczenia.
g) BUDŻET – ustalona przez Administratora w Aplikacji wysokość środków pieniężnych przeznaczonych przez niego do wykorzystania przez określonych Użytkowników Administratora w Aplikacji, na warunkach i w celach ustalonych przez Administratora, w tym Budżet Socjalny. Administrator w ramach wykupionej usługi Systemu Kafeteryjnego może tworzyć kilka rodzajowych (przedmiotowych/podmiotowych) Budżetów i zarządzać nimi (brak wykupienia usługi Systemu Kafateryjnego oznacza posiadanie jednego Budżetu). Ekwiwalentem środków z Budżetu, którymi może dysponować dany Użytkownik w Aplikacji są Punkty (tj. środki są zamieniane na Punkty).
Budżet może być:
• Budżetem Pokrytym – tj. Budżetem, który stanowi odzwierciedlenie środków pieniężnych uprzednio faktycznie przekazanych przez Administratora na rachunek bankowy Usługodawcy (tj. które zostały fizycznie przekazane do ich wykorzystania w Aplikacji na poczet przyszłych zakupów) lub
• Budżetem Niepokrytym – tj. Budżetem wirtualnym, nie mającym pokrycia w środkach pieniężnych uprzednio fizycznie przekazanych na rachunek bankowy Usługodawcy – środki te, w zależności od decyzji Administratora lub ustaleń z Usługodawcą i sposobu ich wydatkowania przez Użytkowników, są przekazywane Usługodawcy po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego lub po nabyciu Bonów lub po rozliczeniu nabytych przez Użytkowników Świadczeń lub Nagród bądź są rozliczone bez pośrednictwa Usługodawcy.
h) BUDŻET SOCJALNY – środki pieniężne Administratora pochodzące z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych przeznaczone na ich wykorzystanie przez Użytkowników w ramach Systemu Kafeteryjnego na nabycie Benefitów, na warunkach określonych przez Administratora.
i) DOKUMENTACJA – opis funkcjonalności, zasad działania i elementów Aplikacji oraz usług dostępnych
w ramach Aplikacji i innych serwisach internetowych bądź aplikacjach, które mogą być zintegrowane
z Aplikacją.
j) FUNKCJONALNOŚĆ – zbiór cech Aplikacji udostępnionych danemu Administratorowi i wskazanym przez niego Użytkownikom, w zakresie określonym w Umowie o świadczenie usługi Worksmile.
k) HASŁO – ciąg znaków umożliwiający jednoznaczne uwierzytelnienie Użytkownika i weryfikację jego tożsamości w celu zagwarantowania autoryzowanego dostępu do Aplikacji.
l) KODEKS CYWILNY – ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny.
m) KONSUMENT – osoba fizyczna, dla której korzystanie z Serwisu nie jest związane bezpośrednio
z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą lub zawodową.
n) KONTO ADMINISTRATORA – elektroniczne konto w Serwisie umożliwiające dostęp określonego Administratora do Aplikacji i zarządzanie nią. Elektroniczne konto oznaczone jest indywidualnym Loginem i Hasłem oraz stanowi zbiór zasobów i funkcjonalności dostępnych w Serwisie, w którym gromadzone są:
(1) dane podane przez danego Administratora oraz wskazanych przez niego Użytkowników, a także
(2) informacje o ich działaniach w Aplikacji.
o) KONTO UŻYTKOWNIKA – elektroniczne konto w Serwisie stanowiące subkonto Konta Administratora utworzone przez Administratora dla danego Użytkownika w Aplikacji i umożliwiające mu korzystanie
z Aplikacji w określonym przez Administratora zakresie. Konto Użytkownika oznaczone jest indywidualnym Loginem i Hasłem oraz może mieć różne uprawnienia ustalone przez Administratora (Konto Użytkownika zwykłe lub moderacyjne – szczegółowy zakres uprawnień i funkcjonalności poszczególnych rodzajów Kont Użytkownika wskazany jest w Dokumentacji).
p) LOGIN – indywidualny adres poczty elektronicznej (e-mail) lub numer telefonu danego Użytkownika umożliwiający mu logowanie się w Aplikacji.
q) NAGRODY – określone przez Administratora lub przez Usługodawcę towary lub usługi (najczęściej drobne gadżety lub vouchery), którymi mogą być nagradzani Użytkownicy za ich Aktywności w module Zdrowie. Nagrody nie stanowią Świadczeń i nie mogą być nabywane za Punkty posiadane przez Użytkowników.
r) NEWSLETTER – elektroniczna usługa dystrybucyjna świadczona przez Usługodawcę za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail, która umożliwia korzystającym z niej Użytkownikom automatyczne otrzymywanie od Usługodawcy cyklicznych, elektronicznych dokumentów o zorganizowanej strukturze
i treści tzw. newsletterów, zawierających m.in. informacje o nowościach w Aplikacji i Serwisie.
s) OPŁATA WDROŻENIOWA – jednorazowa opłata płatna przez Administratora na rzecz Usługodawcy
w związku z rozpoczęciem korzystania z Aplikacji, na podstawie i w wysokości określonej w Umowie
o świadczenie usługi Worksmile, niebędąca Abonamentem.
t) PARTNER – niebędący Usługodawcą ani Administratorem podmiot uprawniony do oferowania Użytkownikom Świadczeń, w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, współpracujący z Usługodawcą na podstawie umowy o oferowanie swoich towarów lub usług i akceptacji płatności dokonywanych za pośrednictwem Aplikacji, którym może być:
(1) osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych;
(2) osoba prawna;
(3) jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną.
Partnerem może być wyłącznie podmiot niebędący Konsumentem.
u) DOSTAWCA ZEWNĘTRZNY – niebędący Usługodawcą, Administratorem ani Partnerem, podmiot prowadzący działalność w zakresie oferowania określonych towarów lub usług, którego Świadczenia są udostępnione w Systemie Kafeteryjnym przez Administratora i który współpracuje i rozlicza się
z Administratorem bez udziału Usługodawcy; Dostawcą Zewnętrznym może być wyłącznie podmiot niebędący Konsumentem.
v) PAYU – system bezpiecznych płatności online, udostępniany przez spółkę PayU S.A.
w) POWIADOMIENIA – elektroniczna usługa dystrybucyjna świadczona przez Usługodawcę za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail, która umożliwia korzystającym z niej Użytkownikom automatyczne otrzymywanie od Usługodawcy cyklicznych treści zawierających m.in. informacje
o nowościach (w tym o nowych funkcjonalnościach, nowych artykułach, nowych Partnerach współpracujących z Usługodawcą) w Aplikacji i Serwisie.
x) PRAWO AUTORSKIE – ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
y) PUNKTY – punkty przyznawane Użytkownikom korzystającym z Aplikacji, pochodzące ze środków Budżetu (środki budżetowe są zamieniane na Punkty w Aplikacji), które mogą być przydzielane:
(1) za Aktywności w ramach modułu Zdrowie lub
(2) w innych przypadkach określonych przez Administratora w ramach zarządzania Budżetami
w Systemie Kafeteryjnym, w tym niezwiązanych z podejmowaniem przez Użytkownika jakichkolwiek działań (np. w ramach Budżetu Socjalnego).
Punkty są przyznawane Użytkownikom na zasadach i warunkach określonych przez Administratora lub przez Usługodawcę (w przypadku Aktywności przez niego organizowanych).
Punkty zebrane przez Użytkownika są także podstawą do umieszczenia Użytkownika na odpowiednim miejscu w rankingu w module Zdrowie.
O ile Administrator nabył taką Funkcjonalność, Punkty mogą być wymieniane przez Użytkowników na Świadczenia w Systemie Kafeteryjnym.
O ile Administrator tak postanowi, Punkty mogą być widoczne na kontach jego Użytkowników jako określona waluta np. złoty polski.
z) REGULAMIN – niniejszy regulamin korzystania z Aplikacji i Serwisu.
aa) SERWIS, SERWIS WORKSMILE, WORKSMILE – serwis internetowy Usługodawcy dostępny pod adresem internetowym http://worksmile.com oraz jego subdomenami, w tym stanowiąca jego część Aplikacja.
bb) ŚWIADCZENIA – towary lub usługi dostępne w Systemie Kafeteryjnym, oferowane przez Partnerów (lub wyjątkowo przez Usługodawcę, Administratora bądź Dostawcę Zewnętrznego), w tym Benefity.
cc) UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUGI WORKSMILE, UMOWA – umowa zawierana pomiędzy Usługodawcą
a Administratorem, na podstawie której Usługodawca udostępnia Administratorowi i wskazanym przez niego Użytkownikom Aplikację i umożliwia korzystanie z niej.
dd) USŁUGA ELEKTRONICZNA, USŁUGA – usługa świadczona drogą elektroniczną przez Usługodawcę na rzecz Użytkownika za pośrednictwem Serwisu Worksmile, zgodnie z Regulaminem.
ee) USŁUGODAWCA – Fitqbe spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, tj. podmiot opisany w części I Regulaminu.
ff) USTAWA O PRAWACH KONSUMENTA, USTAWA – ustawa z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta.
gg) UŻYTKOWNIK – Administrator lub jego pracownik / współpracownik, który korzysta z Aplikacji za zgodą Administratora w ramach utworzonego dla niego Konta Użytkownika.
hh) WERSJE – określone wersje Aplikacji, różniące się od siebie poszczególnymi Funkcjonalnościami.
ii) ZAMÓWIENIE – Umowa o świadczenie usługi Worksmile zawarta w formie indywidualnie wypełnionego i podpisanego przez Administratora formularza, którego przyjęcie przez Usługodawcę jest potwierdzone podpisem ze strony Usługodawcy.
III. OGÓLNE WARUNKI KORZYSTANIA Z SERWISU
1. Użytkownik może korzystać w Serwisie z następujących Usług:
a) Aplikacja – dostęp odpłatny po zawarciu przez Administratora Umowy o świadczenie usługi Worksmile;
b) Newsletter – dostęp bezpłatny, wymagający wyrażenia zgody przez Użytkownika na otrzymywanie newslettera;
c) Powiadomienia – dostęp bezpłatny, wymagający wyrażenia zgody przez Użytkownika na otrzymywanie Powiadomień.
2. Wymagania techniczne niezbędne do współpracy z Serwisem:
d) dowolne urządzenie multimedialne z dostępem do Internetu, które potrafi obsłużyć technologię HTML5, CSS3, JavaScript i połączenia szyfrowane SSL;
e) dostęp do poczty elektronicznej;
f) dowolna przeglądarka internetowa, która potrafi obsłużyć technologię HTML5, CSS3, JavaScript
i połączenia szyfrowane SSL;
g) zalecana rozdzielczość ekranu: 1366×768;
h) włączenie w przeglądarce internetowej możliwości zapisu plików Cookies oraz obsługi Javascript.
Powyższe wymogi mogą ulegać zmianom, o czym każdy Użytkownik zostanie uprzednio powiadomiony.
Usługodawca zastrzega sobie prawo do przerw w dostępie do Serwisu, z uwagi na konieczność wprowadzania do niego zmian lub w związku z prowadzeniem prac konserwacyjnych. O wszystkich planowanych przerwach w dostępie dłuższych niż 30 minut Usługodawca powiadomi uprzednio Administratora za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail).
3. Użytkownik obowiązany jest do korzystania z Serwisu, w tym Aplikacji:
a) w sposób zgodny z ich przeznaczeniem, przepisami prawa, dobrymi obyczajami, Regulaminem
i otrzymaną Dokumentacją,
b) mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych, danych osobowych oraz praw autorskich
i własności intelektualnej Usługodawcy, innych Użytkowników oraz osób trzecich,
c) w sposób niezakłócający funkcjonowania Serwisu i Aplikacji, w szczególności poprzez użycie wymaganego Regulaminem oprogramowania i urządzeń,
d) we własnym imieniu z uwzględnieniem zakazu nieudostępniania swojego Konta Użytkownika osobom trzecim,
e) nie dostarczając treści o charakterze bezprawnym, sprzecznych z ogólnie przyjętymi normami społecznymi lub godzących w dobre obyczaje.
W przypadku naruszenia przez Użytkownika jednego z powyższych zobowiązań, Usługodawca jest uprawniony do zablokowania Konta Użytkownika, o czym poinformuje Administratora, do czasu zaprzestania naruszeń lub przywrócenia stanu sprzed naruszeń.
Użytkownik jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić Administratora lub Usługodawcę o każdym przypadku naruszenia jego praw w ramach Aplikacji, jak również o jakimkolwiek zauważonym przypadku naruszenia Regulaminu.
4. Zasady korzystania z Aplikacji są opisane w części IV – VI Regulaminu.
5. Korzystanie z Powiadomień i Newslettera jest nieodpłatne i możliwe po uprzednim wyrażeniu zgody przez Użytkownika poprzez podanie adresu poczty elektronicznej (e-mail) na otrzymywanie Powiadomień lub Newslettera (można to także zrobić w zakładce dotyczącej Powiadomień i Newslettera widocznej na stronie Serwisu), na który mają być przesyłane wiadomości od Usługodawcy.
6. Użytkownik ma możliwość, w każdej chwili i bez podania przyczyny rezygnacji z Powiadomień
i Newslettera poprzez wysłanie stosownego żądania do Usługodawcy lub w Panelu „Prywatność”
w Aplikacji, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: office@worksmile.com lub pisemnie na adres: Fitqbe spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Prosta 68, 00-838 Warszawa. Rezygnacja z Newslettera możliwa jest także poprzez kliknięcie w link umożliwiający rezygnację podany w każdej wiadomości przesłanej w ramach Newslettera.
IV. APLIKACJA – ZASADY OGÓLNE
1. Aplikacja Worksmile stanowi innowacyjną platformę gamifikacyjną, kafeteryjną i społecznościową, skierowaną do następujących grup Administratorów: przedsiębiorców, stowarzyszeń, podmiotów publicznych i innych organizacji oraz ich pracowników / współpracowników.
2. W Aplikacji wyodrębnia się:
a) moduł Zdrowie,
b) moduł Społeczność,
c) moduł System Kafeteryjny (System Benefity).
Zakres korzystania z Aplikacji tj. dostępne Funkcjonalności i poszczególnych jej modułów jest ustalany przez Administratora i określany w Umowie o świadczenie usługi Worksmile.
3. Moduł Zdrowie umożliwia Administratorom wprowadzenie sportu i zdrowego trybu życia
w codzienności swoich Użytkowników. Jego celem jest integracja, budowanie społeczności
i motywowanie Użytkowników do prowadzenia aktywnego stylu życia poprzez organizowanie za pomocą Aplikacji wydarzeń sportowych opartych na zdrowej rywalizacji lub obieraniu wspólnego celu, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy. Użytkownik może być nagradzany za Aktywności Punktami, Nagrodami lub wirtualnymi trofeami i odznakami. O ile Administrator nabył taką Funkcjonalność, Punkty mogą być również wymieniane przez Użytkowników na Świadczenia w Systemie Kafeteryjnym. Nagrody stanowią – co do zasady – drobne gadżety/vouchery oferowane przez organizatora Aktywności (Administratora lub Usługodawcę) i nie mogą być wymieniane na Świadczenia. To samo dotyczy wirtualnych odznak i trofeów.
4. W ramach Systemu Kafeteryjnego, Administrator może tworzyć i zarządzać Budżetami (tworzyć wiele różnych podmiotowo/przedmiotowo Budżetów, w tym Budżet Socjalny), udostępniać Użytkownikom Benefity i zarządzać nimi, umożliwiać Użytkownikom nabywanie Świadczeń (np. poprzez wymianę zebranych Punktów lub poprzez płatność ze środków własnych bądź metodą mieszaną), porządkować
i załatwiać sprawy kadrowe oraz organizacyjne związane z funkcjonowaniem jego przedsiębiorstwa
(w tym umożliwiać Użytkownikom składanie wniosków do Administratora za pośrednictwem Aplikacji, tworzyć system analizy składników wynagrodzenia Użytkownika tzw. „portfel” itd.).
5. Moduł Społeczność stanowiący jeden z elementów Aplikacji służy natomiast tworzeniu
i wzmacnianiu wirtualnej wewnętrznej sieci firmowej (społecznościowej) Użytkowników danego Administratora, stanowiąc rodzaj social media, umożliwiając między innymi kontakt pomiędzy Użytkownikami, zamieszczanie przez nich postów i aktualności oraz dzielenie się wspólnymi pasjami
i zainteresowaniami.
6. Korzystanie z Aplikacji jest możliwe po spełnieniu następujących warunków:
a) zawarcie przez Usługodawcę i Administratora Umowy o korzystanie z usługi Worksmile,
b) opłacenie przez Administratora Abonamentu i Opłaty wdrożeniowej, jeżeli przewiduje to Umowa,
c) zaakceptowanie treści niniejszego Regulaminu,
d) utworzenie Konta Administratora,
e) dla Użytkownika, niebędącego Administratorem – dodatkowo rejestracja Konta Użytkownika lub uwierzytelnienie Konta Użytkownika przez Użytkownika w Aplikacji lub Serwisie.
7. Umowa o świadczenie usługi Worksmile zawierana jest poza Serwisem internetowym i określa między innymi:
a) szczegółowe warunki korzystania z Aplikacji, w tym wysokość Abonamentu i Opłaty Wdrożeniowej oraz sposób ich zapłaty przez Administratora,
b) ilość Użytkowników u Administratora mających dostęp do Aplikacji,
c) zakres korzystania z Aplikacji tj. dostępne Funkcjonalności,
d) okres korzystania z Aplikacji.
Umowa o świadczenie usługi Worksmile zawierana jest co do zasady w formie indywidualnie wypełnionego i podpisanego przez Administratora formularza – Zamówienia, którego przyjęcie przez Usługodawcę jest potwierdzone podpisem ze strony Usługodawcy. Umowa może być zawarta w formie dokumentu lub za pośrednictwem środków komunikowania się na odległość, w tym z użyciem elektronicznego podpisu weryfikowanego przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu. Umowa jest zawierana na czas określony w niej wskazany lub na czas nieoznaczony. Strony mogą wypowiedzieć Umowę z zachowaniem okresu wypowiedzenia w niej przewidzianego. Usługodawca może także wypowiedzieć Administratorowi Umowę ze skutkiem natychmiastowym, bez zachowania okresu wypowiedzenia, w poniższych przypadkach:
a) Administrator opóźnia się z zapłatą wynagrodzenia Usługodawcy za Abonament przez okres co najmniej 60 dni – po bezskutecznym pisemnym wezwaniu do zapłaty w terminie 7 dni;
b) Administrator narusza warunki Umowy lub Regulaminu – po bezskutecznym pisemnym wezwaniu do zaprzestania lub usunięcia naruszeń w terminie 7 dni.
W razie naruszenia przez Usługodawcę postanowień Umowy lub Regulaminu, Administrator uprawniony jest do rozwiązania Umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia, po uprzednim pisemnym wezwaniu Usługodawcy do zaprzestania naruszeń i wyznaczeniu mu w tym celu dodatkowego 7-dniowego terminu.
8. Konto Administratora jest tworzone przez Usługodawcę. Jego moderatorem jest sam Administrator.
9. Dostęp Administratora do Aplikacji może być czasowo ograniczony lub wstrzymany (zablokowany)
w przypadku naruszania przez niego postanowień Umowy o świadczenie usługi Worksmile lub Regulaminu, w szczególności w przypadku zalegania z płatnością Abonamentu lub Opłaty Wdrożeniowej.
V. WARUNKI DODAWANIA I USUWANIA KONTA UŻYTKOWNIKA W APLIKACJI
1. Jedną z Funkcjonalności Aplikacji jest możliwość rejestracji w niej Kont Użytkowników przypisanych do danego Konta Administratora. Konto Użytkownika stanowi subkonto Konta Administratora i jest ono rejestrowane dla danego Użytkownika korzystającego z Aplikacji za zgodą Administratora.
2. Przy procesie rejestracji Użytkownika w Aplikacji pobierane są dane osobowe Użytkowników – szczegóły w tym zakresie zostały opisane w Polityce Prywatności Usługodawcy dostępnej tutaj: https://worksmile.com/polityka-prywatnosci/. Niezależnie od zdania poprzedniego, Administrator może wybrać podwójny sposób autentyfikacji Użytkowników, którzy są uwierzytelniani w domenie Serwisu Administratora przed rejestracją w Serwisie (w takim przypadku Usługodawca działa jako podmiot przetwarzający – szczegóły w tym zakresie zostały opisane w Polityce Prywatności Usługodawcy dostępnej tutaj: https://worksmile.com/polityka-prywatnosci/).
3. Konto Użytkownika umożliwia Użytkownikowi korzystanie z Aplikacji w określonym przez Administratora zakresie i zgodnie z Regulaminem i Dokumentacją. Konto Użytkownika może mieć różne uprawnienia ustalone przez Administratora – Konto Użytkownika zwykłe lub moderacyjne – szczegółowy zakres uprawnień i funkcjonalności poszczególnych rodzajów Kont Użytkownika wskazany jest w Dokumentacji.
4. Rejestracja Konta Użytkownika możliwa jest dopiero po spełnieniu warunków korzystania z Aplikacji opisanych w części IV pkt 6 lit. a) – d) Regulaminu powyżej.
5. W zależności od decyzji Administratora, rejestracja Konta Użytkownika może zostać dokonana samodzielnie przez Użytkownika w następujący sposób:
a) bez dodatkowej weryfikacji Administratora – rejestracja Konta Użytkownika następuje
z wykorzystaniem adresu poczty elektronicznej w domenie przypisanej przez Administratora do jego Konta Administratora (np. domena firmowa). Po rejestracji Konta Użytkownika
z wykorzystaniem takiego adresu poczty elektronicznej zostaje on automatycznie przypisany do Konta Administratora w ramach Aplikacji;
b) z dodatkową weryfikacją Administratora – rejestracja Konta Użytkownika następuje za pomocą formularza rejestracji dostępnego na subdomenie Aplikacji utworzonej w Serwisie dla danego Administratora. Dokonanie rejestracji w takim wypadku może nastąpić z podaniem przez Użytkownika dowolnego (lub wskazanego przez Administratora) adresu poczty elektronicznej, wymaga jednak jego zweryfikowania lub zatwierdzenia przez Administratora;
c) z dodatkową automatyczną weryfikacją – rejestracja Konta Użytkownika następuje za pomocą formularza rejestracji dostępnego na subdomenie Aplikacji utworzonej w Serwisie dla danego Administratora. Automatyczna weryfikacja polega na porównaniu indywidualnych danych osobowych użytkownika z danymi wprowadzonymi wcześniej przez Administratora. Po rejestracji Konta Użytkownika adres poczty elektronicznej zostaje automatycznie przypisany do Konta Administratora w ramach aplikacji.
6. Konto Użytkownika w Aplikacji jest zamykane przez Administratora w przypadku:
a) rozwiązania lub wygaśnięcia Umowy o świadczenie usługi Worksmile,
b) zakończenia stosunku pracy / współpracy pomiędzy Administratorem a Użytkownikiem,
c) rezygnacji z korzystania z Aplikacji przez danego Użytkownika lub
d) w innych przypadkach przewidzianych przez wewnętrzne zasady ustalone przez Administratora.
7. W pewnych przypadkach, przewidzianych przez wewnętrzne zasady ustalone przez Administratora Konto Użytkownika może być aktywne jeszcze przez jakiś czas po ustaniu stosunku pracy / współpracy (standardowo 3 miesiące, ze skutkiem do ostatniego dnia trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po rozwiązaniu stosunku pracy / współpracy), tak aby Użytkownik był w stanie rozdysponować przyznane mu przez Administratora, a niewykorzystane Punkty z Budżetu. W takiej sytuacji, Administrator nabywa u Usługodawcy wirtualny kupon na określoną wartość Punktów równą niewykorzystanej przez Użytkownika części Budżetu. Punkty te Użytkownik może wykorzystać na Świadczenia dostępne w Systemie Kafeteryjnym. Po upływie umówionego okresu (standardowo po upływie ostatniego dnia trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po rozwiązaniu stosunku pracy / współpracy) Konto Użytkownika jest zamykane, zaś ewentualne niewykorzystane przez niego Punkty są umarzane.
8. Konto Użytkownika może być czasowo ograniczone lub wstrzymane (zablokowane), w tym poprzez zablokowanie możliwości nabywania Świadczeń w sytuacji ograniczenia lub wstrzymania (zablokowania) Administratorowi dostępu do Aplikacji z powodów wskazanych w części IV pkt 9 niniejszego Regulaminu.
9. Szczegółowy opis elementów i funkcjonalności dostępnych za pomocą Konta Użytkownika
w ramach Aplikacji wskazany jest w Dokumentacji.
VI. SYSTEM KAFETERYJNY (SYSTEM BENEFITY)
VI. 1. Uprawnienia Użytkowników w ramach Systemu Kafeteryjnego
1. W ramach Systemu Kafeteryjnego Użytkownicy mają możliwość na zasadach określonych w Regulaminie i ustalonych przez Administratora do:
a) nabywania Świadczeń, w tym korzystania z Benefitów, poprzez nabywanie Bonów,
b) dokonywania innych czynności w zakresie spraw kadrowych lub organizacyjnych przedsiębiorstwa Administratora, jeżeli umożliwił on taką Funkcjonalność, w tym np. składać wnioski do Administratora lub analizować składniki wynagrodzenia przyznanego mu przez Administratora na podstawie wiążącego ich stosunku prawnego.
2. Dostępne dla danego Użytkownika Funkcjonalności są prezentowane na jego Koncie Użytkownika.
3. Rodzaj, zakres i liczba dostępnych dla Użytkownika Świadczeń widocznych w Systemie Kafeteryjnym są ustalane przez Administratora.
4. Świadczenia mogą być:
a) jednorazowe tj. realizowane w ramach jednej czynności / zdarzenia np. kupon na nabycie określonego towaru / usługi, bilet do kina/teatru, zniżka w sklepie, wyprawka szkolna, itd.
b) abonamentowe tj. mające charakter okresowy, opłacane z określoną częstotliwością np. pakiet opieki medycznej, ubezpieczenie, karta wstępu do klubu sportowego / siłowni, stała dopłata do żłobka / przedszkola itd.
5. Aby wybrać i opłacić Bon na dane Świadczenie należy:
a) zaznaczyć w Systemie Kafeteryjnym wybrane Świadczenie,
b) jeśli to konieczne w procesie wyboru danego Świadczenia:
• wypełnić pojawiający się formularz lub
• dostarczyć Partnerowi, Administratorowi lub Usługodawcy (zgodnie z informacją w systemie) inne niezbędne oświadczenia lub dokumenty (w tym dane osobowe, jeśli to konieczne),
c) podać źródło płatności (sposoby opłacania Świadczeń wskazane są w pkt VI.2. Regulaminu poniżej),
d) potwierdzić płatność klikając na przycisk „Zapłać”. W przypadku dokonywania całościowej lub częściowej płatności własnej (kartą lub e-przelewem), Użytkownik zostanie przekierowany do platformy autoryzacyjnej PayU, a transakcja w Systemie Kafeteryjnym zostanie zrealizowana wyłącznie przy pozytywnym przebiegu autoryzacji w platformie PayU.
6. Po dokonaniu płatności Użytkownik otrzymuje potwierdzenie zrealizowania płatności oraz Bon stanowiący upoważnienie do nabycia Świadczenia z chwilą realizacji Bonu tj. z chwilą okazania go dostawcy Świadczenia. Bony nie są wymieniane na gotówkę.
7. Dostawcami Świadczeń w Systemie Kafeteryjnym są z reguły Partnerzy, tj. podmioty prowadzące działalność w zakresie dostarczania określonych towarów lub usług, współpracujący
z Usługodawcą na podstawie umowy o oferowanie swoich towarów lub usług i akceptacji płatności dokonywanych za pośrednictwem Aplikacji. Dostawcami Świadczeń mogą być również Usługodawca lub Administrator w ramach świadczonych przez nich usług lub dostarczanych towarów bądź w związku
z nabyciem przez nich od innych podmiotów określonych usług lub towarów (lub Bonów upoważniających do ich nabycia). Administrator może również udostępnić w Systemie Kafeteryjnym swoim Użytkownikom Świadczenia oferowane przez Dostawców Zewnętrznych (współpraca z nimi
i dokonywanie rozliczeń następuje poza Usługodawcą).
8. Z chwilą nabycia przez Użytkownika Bonu na określone Świadczenie oferowane przez Partnera, Użytkownik zawiera z Partnerem odrębną umowę sprzedaży (stronami tej umowy są Użytkownik jako kupujący i Partner jako sprzedający), zaś Usługodawca występuje tu jako powiernik środków przekazanych mu przez Administratora na poczet wykorzystania ich przez Użytkownika (w ramach Budżetu), chyba że rozliczenie płatności za dane Świadczenie następuje bez pośrednictwa Usługodawcy (tj. poza nim; płatność bezpośrednio w relacji Administrator – Partner; nie dochodzi do faktycznego przekazania Usługodawcy środków pieniężnych przez Administratora). Usługodawca będący powiernikiem środków jest upoważniony do przyjmowania płatności i jej przekazania Partnerowi. Wyłączną odpowiedzialność za realizację opłaconego Świadczenia ponosi Partner.
9. Z chwilą nabycia przez Użytkownika Bonu na określone Świadczenie oferowane przez Administratora, Użytkownik zawiera z Administratorem odrębną umowę (której stronami są Użytkownik jako nabywający i Administrator jako dostawca), zaś Usługodawca występuje tu jako powiernik środków przekazanych mu przez Administratora na poczet wykorzystania ich przez Użytkownika (w ramach Budżetu), chyba że rozliczenie płatności za dane Świadczenie następuje bez pośrednictwa Usługodawcy (tj. poza nim; nie dochodzi do faktycznego przekazania Usługodawcy środków pieniężnych przez Administratora). Usługodawca będący powiernikiem Budżetu jest upoważniony do przyjmowania płatności i jej zwrotu Administratorowi. Wyłączną odpowiedzialność za realizację opłaconego Świadczenia ponosi Administrator.
10. Z chwilą nabycia przez Użytkownika Bonu na określone Świadczenie oferowane przez Dostawcę Zewnętrznego, stroną umowy z Dostawcą Zewnętrznym jest – w zależności od ustaleń Administratora
z Dostawcą Zewnętrznym – Administrator lub bezpośrednio Użytkownik; rozliczenie płatności za dane Świadczenie następuje bez pośrednictwa Usługodawcy (tj. poza nim; płatność w relacji Administrator – Dostawca Zewnętrzny lub Użytkownik – Dostawca Zewnętrzny). Odpowiedzialność za realizację opłaconego Świadczenia ponosi Dostawca Zewnętrzny lub Administrator (w zależności od ustaleń pomiędzy nimi lub warunków danego Świadczenia).
11. W przypadku, gdy dostawcą Bonu na określone Świadczenie jest Usługodawca, umowa o nabycie Świadczenia jest zawierana pomiędzy nim (jako sprzedającym) a Użytkownikiem (jako kupującym) na zasadach określonych w opisie Świadczenia. Usługodawca jest wówczas beneficjentem płatności za dane Świadczenie. Odpowiedzialność za realizację takiego Świadczenia ponosi wówczas Usługodawca.
12. Szczegółowe warunki i zasady nabywania Świadczeń oraz realizacji Bonów są opisane w Systemie Kafeteryjnym, przy opisie danego Świadczenia.
VI.2 Płatności
1. Nabycie Świadczeń dostępnych w Systemie Kafeteryjnym jest możliwe poprzez następujące metody zapłaty za Bony (w zależności od wybranych przez Administratora Funkcjonalności):
a) wymianę Punktów,
b) płatność własną Użytkownika szybkim przelewem internetowym (PayU) lub kartą (PayU),
c) kombinację ww. metod zapłaty.
2. Każda płatność dokonana Punktami pomniejsza dostępny Budżet o kwotę danej płatności.
3. W przypadku dokonywania płatności w całości lub części szybkim przelewem internetowym lub kartą płatniczą poprzez kliknięcie na przycisk „Zapłać”, Użytkownik zostanie przeniesiony do platformy PayU (umożliwiającej bezpieczne przeprowadzenie płatności internetowych). Sposób działania platformy PayU i sposób dokonania płatności określa regulamin platformy PayU.
4. W przypadku, gdy Użytkownik podczas jednej płatności łączy płatność posiadanymi Punktami
z płatnością własną (szybkim przelewem internetowym lub kartą płatniczą) wówczas System Kafeteryjny, na czas autoryzacji w platformie PayU, czasowo blokuje przeznaczone Punkty. Zostają one ostatecznie pobrane z chwilą dokonania poprawnej autoryzacji płatności przez PayU. W przypadku, gdy transakcja w PayU nie dojdzie do skutku, System Kafeteryjny automatycznie odblokowuje Punkty, które zostają przywrócone (ponownie dopisane) do Budżetu.
5. W przypadku realizacji płatności dokonanej Punktami z Budżetu Pokrytego:
a) gdy dostawcą Świadczenia jest Partner – środki pieniężne stanowiące równowartość danej płatności zostają przekazane przez Usługodawcę danemu Partnerowi (po nabyciu Świadczenia lub po zakończeniu ustalonego okresu rozliczeniowego – w zależności od warunków dotyczących oferowanych przez danego Partnera Świadczeń),
b) gdy dostawcą Świadczenia jest Administrator lub Dostawca Zewnętrzny – środki pieniężne stanowiące równowartość danej płatności zostają zwrócone przez Usługodawcę Administratorowi (po nabyciu Świadczenia lub po zakończeniu ustalonego okresu rozliczeniowego),
c) w przypadku, gdy dostawcą Świadczenia jest Usługodawca – środki pieniężne stanowiące równowartość danej płatności zostają przez niego zatrzymane jako beneficjenta płatności.
6. W przypadku realizacji płatności dokonanej z Budżetu Niepokrytego:
a) gdy dostawcą Świadczenia jest Partner – rozliczenie płatności za określone Świadczenie może nastąpić za pośrednictwem Usługodawcy lub poza nim, w zależności od ustaleń z Administratorem (jeśli następuje za pośrednictwem Usługodawcy, wówczas musi dojść do faktycznego przekazania Usługodawcy określonych środków pieniężnych celem ich przekazania przez Usługodawcę Partnerowi),
b) gdy dostawcą Świadczenia jest Administrator lub Dostawca Zewnętrzny – nie dochodzi do faktycznego przekazania środków pieniężnych Usługodawcy; rozliczenie płatności za określone Świadczenie następuje poza Usługodawcą (tj. zostaje po stronie Administratora),
c) gdy dostawcą Świadczenia jest Usługodawca – Usługodawca jako beneficjent płatności wystawia na rzecz Administratora dokument księgowy opiewający na równowartość płatności za dane Świadczenie/a (po nabyciu Świadczenia lub po zakończeniu ustalonego okresu rozliczeniowego).
VI.3 Odstąpienie od umowy sprzedaży Bonu uprawniającego do Świadczenia
1. Użytkownicy będący Konsumentami, którzy nabyli Bon na określone Świadczenie ze środków własnych w całości lub części mogą odstąpić od umowy sprzedaży w ciągu 14 dni od dnia zawarcia umowy, bez podania przyczyny, z zastrzeżeniem ustępu 3 – 6 poniżej. W razie wątpliwości za dzień zawarcia umowy sprzedaży uznaje się dzień wygenerowania Bonu.
2. Aby odstąpić od umowy sprzedaży należy przesłać danemu dostawcy Świadczenia – Partnerowi, Dostawcy Zewnętrznemu, Usługodawcy bądź Administratorowi – podpisane własnoręcznie przez Użytkownika lub opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie o odstąpieniu (chyba, że dany dostawca Świadczenia przewiduje inne warunki przesłania oświadczenia). Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2 do Ustawy o prawach konsumenta. W przypadku, gdy dostawcą Świadczenia jest Usługodawca – oświadczenie należy przesłać na adres poczty elektronicznej e-mail: office@worksmile.com (przy czym oświadczenie o odstąpieniu składane Usługodawcy może mieć formę skanu podpisanego własnoręcznie oświadczenia o odstąpieniu ).
3. Odstąpienie od umowy sprzedaży jest możliwe tylko w przypadku, gdy Świadczenie nie zostało jeszcze zrealizowane (lub nie rozpoczęto jego realizacji) i gdy nie minął termin, do którego dane Świadczenie mogło być zrealizowane. W przypadku Bonów zawierających treści cyfrowe umożliwiające natychmiastowe ich wykorzystanie (np. bonów podarunkowych, kart prezentowych) przyjmuje się, że Świadczenie zostało zrealizowane z chwilą przekazania Bonu Użytkownikowi (stosowna adnotacja
o takiej właściwości Bonu zostanie zawarta w opisie Świadczenia w Systemie Kafeteryjnym).
4. Odstąpienie od umowy sprzedaży nie jest ponadto możliwe w przypadkach opisanych w art. 38 Ustawy
o prawach konsumenta, tj. m.in. w następujących przypadkach:
a) gdy przedmiotem Świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
b) gdy przedmiotem Świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
c) gdy przedmiotem Świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
d) gdy przedmiotem Świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
e) gdy Konsument wyraźnie żądał, aby dostawca Świadczenia do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli dostawca Świadczenia świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania Konsument żądał, lub dostarcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji, prawo odstąpienia od umowy przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy,
f) gdy przedmiotem Świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
g) umowa dotyczy dostarczania dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy
o prenumeratę;
h) gdy przedmiotem Świadczenia są usługi w zakresie:
(1) zakwaterowania, innego niż do celów mieszkalnych,
(2) przewozu rzeczy,
(3) najmu samochodów,
(4) gastronomii,
(5) usługi związane z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi,
(6) jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi;
i) gdy przedmiotem Świadczenia jest dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie Świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą Konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez dostawcę Świadczenia o utracie prawa odstąpienia od umowy.
Jeżeli jedna z powyższych sytuacji będzie miała zastosowanie do danego Świadczenia, wówczas Użytkownik zostanie dodatkowo poinformowany o braku prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży przez dostawcę Świadczenia przy opisie Świadczenia w Systemie Kafeteryjnym.
5. W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży środki są zwracane Użytkownikowi:
a) na rachunek bankowy – w przypadku płatności szybkim przelewem internetowym (PayU),
b) na kartę – w przypadku płatności kartą (PayU),
c) w formie zwrotu Punktów w Systemie Kafeteryjnym – w przypadku płatności realizowanej Punktami.
6. Przy opisie każdego ze Świadczeń w Systemie Kafeteryjnym znajduje się informacja na temat możliwości i zasad związanych z anulacją/zwrotem danego Świadczenia.
VI.4 Uprawnienia Administratora w ramach Systemu Kafeteryjnego
1. W ramach Systemu Kafeteryjnego, Usługodawca umożliwia Administratorowi dostęp do platformy
w ramach której, Administrator może m.in.:
a) tworzyć i zarządzać Budżetami (tworzyć wiele różnych podmiotowo/przedmiotowo Budżetów,
w tym Budżet Socjalny),
b) udostępniać Użytkownikom Świadczenia i Benefity oraz zarządzać nimi,
c) zarządzać dostępnością Świadczeń poprzez wskazanie, z których Partnerów mogą korzystać Użytkownicy,
d) porządkować i załatwiać sprawy kadrowe oraz organizacyjne związane z funkcjonowaniem jego przedsiębiorstwa, w tym:
• tworzyć formularze wniosków i umożliwiać Użytkownikom ich składanie do Administratora za pośrednictwem Aplikacji,
• tworzyć system analizy składników wynagrodzenia Użytkownika tzw. „portfel”,
• generować raporty,
e) dokonywać innych ustawień udostępnianych w ramach Systemu Kafeteryjnego, opisanych
w Dokumentacji.
Skuteczne przyznanie Użytkownikowi przez Administratora środków z Budżetu (tj. ich wykorzystanie przez Użytkownika poprzez nabycie Świadczenia) może się wiązać z dodatkowymi obowiązkami podatkowymi po stronie Administratora jako płatnika zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych – czynności te mogą bowiem spełniać ustawowe przesłanki przyznania dodatkowego wynagrodzenia Użytkownikowi jako środki postawione do jego dyspozycji.
VI.5 Reklamacje dotyczące Świadczeń
1. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności wobec Użytkowników oraz osób im towarzyszących za jakość Świadczeń oferowanych przez Partnerów, Administratorów i Dostawców Zewnętrznych, ani za jakiekolwiek szkody (w tym krzywdy) poniesione w związku z korzystaniem z takich Świadczeń. Reklamacje z tytułu zakupionych u nich Świadczeń Użytkownicy winni składać odpowiednio danemu Partnerowi, Administratorowi lub Dostawcy Zewnętrznemu, zgodnie z warunkami reklamacji Świadczeń przez nich ustalonymi.
2. W przypadku gdy dostawcą Świadczenia jest Usługodawca, reklamacje dotyczące oferowanych przez niego Świadczeń należy składać na zasadach określonych w części VIII Regulaminu, mających odpowiednie zastosowanie w takich sytuacjach.
VII. KONTAKT Z USŁUGODAWCĄ
1. Bieżącą formą komunikacji pomiędzy Usługodawcą a Administratorami jest:
a) poczta elektroniczna (e-mail: office@worksmile.com) oraz
b) poczta tradycyjna (Fitqbe spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Prosta 68, 00-838 Warszawa,
za pośrednictwem których Administrator może wymieniać z Usługodawcą informacje dotyczące korzystania z Serwisu i Aplikacji.
2. W zakresie danych osobowych, Użytkownicy mogą kontaktować się na następujący adres e-mail Usługodawcy: dane.osobowe@worksmile.com. Szczegóły zostały określone w Polityce Prywatności dostępnej tutaj: https://worksmile.com/polityka-prywatnosci/
VIII. REKLAMACJE DOTYCZĄCE SERWISU I APLIKACJI
1. Reklamacje związane z działaniem Serwisu, w tym Aplikacji Użytkownik może złożyć w następujący sposób:
a) za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail) na adres: office@worksmile.com lub
b) pisemnie na adres: Fitqbe spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Prosta 68, 00-838 Warszawa.
2. Usługodawca zaleca podanie w opisie reklamacji:
a) informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaju i daty wystąpienia nieprawidłowości;
b) roszczenie;
c) danych kontaktowych składającego reklamację,
– ułatwi to i przyspieszy rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę. Wymogi podane w zdaniu poprzednim mają formę jedynie zalecenia i nie wpływają na skuteczność reklamacji złożonej
z pominięciem zalecanego opisu reklamacji.
3. Usługodawca ustosunkuje się do reklamacji niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. Informacja o sposobie rozstrzygnięcia reklamacji zostanie przekazana na adres poczty elektronicznej (e-mail) Użytkownika, składającego reklamację, chyba, że
w opisie reklamacji podał inny adres e-mail.
4. Bieżące problemy techniczne związane z działaniem Aplikacji, Użytkownicy mogą również zgłaszać Usługodawcy poprzez chat dostępny w ramach Aplikacji – takie zgłoszenia nie są traktowane jako reklamacja i są rozwiązywane w miarę możliwości niezwłocznie bądź Użytkownik jest informowany
o przewidywanym terminie ich rozwiązania.
5. Użytkownik będący Konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń – zasady i procedury skorzystania z takiej możliwości dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz pod następującymi adresami internetowymi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: http://www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php oraz http://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php.
6. Konsument może uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu korzystając także
z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).
7. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy
o świadczenie usług.
IX. PRAWA AUTORSKIE
1. Prawa autorskie oraz prawa własności intelektualnej do Serwisu oraz Aplikacji jako całości oraz ich poszczególnych elementów, w tym treści, grafik, utworów, wzorów i znaków dostępnych w jego ramach należą do Usługodawcy lub innych uprawnionych podmiotów trzecich i objęte są ochroną Prawa autorskiego oraz innych przepisów powszechnie obowiązującego prawa. Ochrona przyznana Serwisowi oraz Aplikacji obejmuje wszystkie formy ich wyrażenia.
2. Serwis i Aplikację należy traktować podobnie jak każdy inny utwór podlegający ochronie autorskiej. Użytkownik nie ma prawa kopiować Serwisu ani Aplikacji, za wyjątkiem przypadków dozwolonych przepisami bezwzględnie wiążącego prawa. Użytkownik zobowiązuje się także nie modyfikować, adaptować, tłumaczyć, odkodowywać, dekompilować, dezasemblować lub w jakikolwiek inny sposób starać się ustalić kod źródłowy Serwisu lub Aplikacji, za wyjątkiem przypadków dozwolonych przepisami bezwzględnie wiążącego prawa.
3. Znaki handlowe Usługodawcy oraz podmiotów trzecich powinny być używane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
4. Użytkownik korzystający z Serwisu i Aplikacji nie otrzymuje żadnych praw autorskich do Serwisu oraz Aplikacji, z zastrzeżeniem, że Użytkownikom udzielana jest jedynie – na warunkach wskazanych
w Regulaminie oraz w Umowie o świadczenie usługi Worksmile – odpłatna, niezbywalna i niewyłączna licencja uprawniająca go do korzystania z Serwisu oraz Aplikacji w sposób zgodny z ich przeznaczeniem, Regulaminem, Umową o świadczenie usługi Worksmile i Dokumentacją oraz w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych, danych osobowych oraz praw autorskich i własności intelektualnej Usługodawcy, innych Użytkowników oraz osób i podmiotów trzecich, na polach eksploatacji wyświetlanie, stosowanie oraz korzystanie zgodnie z ww. zasadami. Usługodawca potwierdza, że jest podmiotem uprawnionym do dysponowania Serwisem i Aplikacją oraz prawami do nich w zakresie niezbędnym do wykonania postanowień niniejszego Regulaminu i Umowy o świadczenie usługi Worksmile, w tym udzielenia Użytkownikom licencji na ww. warunkach, a także, że korzystanie przez Użytkowników z Serwisu i Aplikacji, zgodnie z niniejszym Regulaminem nie narusza żadnych praw osób trzecich.
5. Licencja udzielana jest Administratorowi i jego pracownikom/współpracownikom będącym Użytkownikami od momentu opłacenia przez Administratora Abonamentu na czas określony – zgodnie z Umową o świadczenie usługi Worksmile, najpóźniej do dnia wygaśnięcia Umowy, z zastrzeżeniem sytuacji opisanej w części V pkt 7 Regulaminu, w której termin korzystania z licencji dla danego Użytkownika jest przesunięty do dnia zamknięcia jego Konta Użytkownika.
6. Wynagrodzenie z tytułu udzielenia Użytkownikowi licencji, w zakresie określonym w Regulaminie jest objęte wynagrodzeniem płatnym w ramach Abonamentu.
X. ODPOWIEDZIALNOŚĆ
1. Administrator ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści publikowane w Aplikacji (lub generowane
w inny sposób w Aplikacji) przez siebie lub osoby którymi się posługuje, jak również za wybór, dostępność i jakość określonych przez niego Aktywności, Nagród i Świadczeń. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za takie działania lub zaniechania.
2. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za Świadczenia oferowane przez Partnera lub Dostawcę Zewnętrznego za pośrednictwem Aplikacji, z tym zastrzeżeniem, że w przypadku przeszkód w realizacji Świadczenia oferowanego przez Partnera lub Dostawcę Zewnętrznego, zaistniałych po stronie Usługodawcy, Usługodawca zwróci Użytkownikowi wpłacone przez niego na poczet Świadczenia środki w sposób zgodny z zapisami części VI.3. pkt 5 Regulaminu.
3. Usługodawca ponosi odpowiedzialność w stosunku do Użytkownika niebędącego Konsumentem, bez względu na jej podstawę prawną, do wysokości ostatnio opłaconego Abonamentu, a w przypadku jego braku do wysokości 1.000,00 (jeden tysiąc) PLN.
4. Usługodawca ponosi odpowiedzialność w stosunku do Użytkownika niebędącego Konsumentem tylko za rzeczywiste szkody poniesione przez Użytkownika, z wyłączeniem utraconych korzyści.
5. Usługodawca nie ponosi wobec Użytkownika niebędącego Konsumentem odpowiedzialności za szkody i niewypełnienie zobowiązań wynikających z działania siły wyższej lub wszelkich innych przyczyn pozostających poza kontrolą Usługodawcy.
XI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Niniejszy Regulaminy oraz kwestie wynikające z korzystania z Serwisu, w tym Aplikacji podlegają prawu polskiemu. Ewentualne spory z Usługodawcą wynikające na tym tle będą rozstrzygane przez sąd właściwy miejscowo dla Usługodawcy.
2. Usługodawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu, o czym poinformuje Użytkowników za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail. Zmieniony Regulamin wiąże:
a) Administratora, jeżeli został on prawidłowo powiadomiony o zmianach i nie wypowiedział Umowy w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia powiadomienia,
b) Użytkownika, niebędącego Administratorem – jeżeli został on prawidłowo powiadomiony
o zmianach i nie zgłosił rezygnacji z korzystania z Aplikacji w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia powiadomienia.
3. Regulamin jest regulaminem, o którym mowa w art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
4. Regulamin udostępniony jest Użytkownikom nieodpłatnie za pośrednictwem Serwisu w formie umożliwiającej jego pobranie, utrwalenie i wydrukowanie.
5. Data ostatniej aktualizacji Regulaminu: listopad 2021 roku.
Dziękujemy za uważną lekturę!
W razie pytań jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji – prosimy o kontakt.
Zapraszamy do współpracy,
Zespół Worksmile ul. Prosta 68, 00-838 Warszaw