Benefity bez wychodzenia z domu - czy masz je w swojej ofercie?

Benefity bez wychodzenia z domu – czy masz je w swojej ofercie?

Nauka języka obcego online, kurs pozycjonowania, trening na żywo z trenerem przez internet, a może e-book lub audiobook? Rozwój zawodowy, osobiste pasje, aktywność fizyczna i rozrywka przez internet to produkty na miarę XXI wieku. Pozwalają czerpać wiedzę, a także przyjemnie i pożytecznie spożytkować wolny czas w domu, którego zwłaszcza teraz większość z nas ma pod dostatkiem. Zadbaj o to, aby po pracy i w weekendy pracownicy mogli zająć się rozrywką, która pomoże im się rozwijać!

E-learning metodą na rozwój w każdych warunkach

Kursy online już od dawna figurują w ofercie wielu ośrodków szkoleniowych. Zdarza się, że pracodawcy, zamiast wysyłać pracowników na szkolenie np. do innego miasta, wolą wykupić dla nich dostęp do materiałów na platformie szkoleniowej. Takie rozwiązanie jest zwykle dużo tańsze, pozwala też zaoszczędzić czas przeznaczony na podróż do miejsca tradycyjnego szkolenia. Od lat funkcjonują też platformy internetowe umożliwiające naukę języków online, i choć tego typu rozwiązania znajdują wielu klientów, dopiero teraz jest na nie naprawdę ogromne zapotrzebowanie. Ludzie spędzający prawie cały swój czas w domu (na obowiązkowej kwarantannie lub po prostu podczas dobrowolnej samoizolacji) mają zarówno możliwość, jak i potrzebę zająć się czymś pożytecznym. Czemu nie udostępnić im wtedy kursów i szkoleń, aby w wolnym czasie podnosili swoje kwalifikacje zawodowe i rozwijali pasje? Takie rozwiązanie sprawi, że wszyscy będą zadowoleni: pracownicy, bo wolny czas spożytkują pożytecznie i nauczą się czegoś nowego, i pracodawca, bo jego załoga rozwinie już posiadane lub nabędzie całkiem nowe umiejętności.

Dostępne są najróżniejsze rodzaje kursów i szkoleń online z różnych branż: szkolenia dla nauczycieli, nauka programowania, kursy pozycjonowania stron internetowych, kurs księgowości, zarządzania zespołem i o wiele więcej. Firmy oferujące szkolenia przez internet organizują też webinaria poświęcone rozwijaniu umiejętności miękkich, takich jak np. skuteczna komunikacja w zespole czy radzenie sobie ze stresem.

E-booki i audiobooki: kulturalna rozrywka online

Osoby pracujące z domu oszczędzają wiele minut (a niektórzy nawet kilka godzin) dziennie, które normalnie spędziłyby w komunikacji miejskiej albo samochodzie w drodze do biura. Do tego dochodzi czas spędzany zwykle na spotkaniach ze znajomymi, spacerach (z których teraz część z nas rezygnuje) i wszelkich instytucjach kultury, takich jak kina, muzea czy teatry. W rezultacie każdego dnia twój pracownik dysponuje co najmniej dwoma-trzema godzinami, które może wykorzystywać na rozrywkę. Lepiej jednak nie spędzać całego wolnego czasu przed telewizorem lub komputerem. Oglądanie seriali jest przyjemne, ale często nie niesie ze sobą wielkich wartości artystycznych, zresztą – po wielu dniach spędzonych w domu większości z nas i to mocno już się nudzi. 

Ciekawym pomysłem na wartościowe i bardzo rozwijające spędzenie dodatkowego czasu jest czytanie. W czasie, kiedy wiele osób postanawia jak najmniej wychodzić z domu, a większość bibliotek i księgarń jest zamkniętych, rozwiązaniem są e-booki i audiobooki. Zapewnienie dostępu do nich twoim pracownikom sprawi, że będą mogli sięgnąć po wartościowe pozycje literackie bez wychodzenia z domu. A gdy izolacja się skończy, audiobooków można słuchać w drodze do pracy, a e-booki czytać na czytniku zamiast papierowej książki w dowolnym momencie.

Aktywność fizyczna bez wychodzenia z domu? To możliwe!

Do zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego oraz dobrej formy potrzebne jest nie tylko poszerzanie wiedzy i obcowanie z kulturą, ale również aktywność ruchowa. Regularne ćwiczenia fizyczne poprawiają samopoczucie, pozytywnie wpływają na wydajność w pracy i zwiększają odporność na zachorowania. Dlatego tak ważne jest zapewnianie pracownikom możliwości korzystania z zajęć sportowych nie tylko na co dzień, ale zwłaszcza teraz, kiedy rząd i służba zdrowia zachęca nas do jak najczęstszego pozostawania w domu. 

Nowoczesne aplikacje i strony internetowe poszczególnych sieci fitness umożliwiają wirtualne uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach sportowych. Oferując swoim pracownikom możliwość bezpłatnego (lub w obniżonej cenie) korzystania z tego typu rozwiązań przyczyniasz się do ich lepszego funkcjonowania i większego zdrowia, a w rezultacie: poprawiasz ich wydajność, produktywność i tym samym zwiększasz szanse na dobre wyniki twojej firmy.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry